13.3 C
Kórnik
piątek, 14 maja, 2021

Arboretum Kórnickie z darmowym wejściem dla mieszkańców.

Mieszkańcy gminy, którzy regularnie odwiedzają Arboretum Kórnickie na pewno wiedzą, że wstęp na teren parku po okazaniu specjalnej Karty Wstępu jest darmowy. Jednak z uwagi na to, że do naszej Gminy licznie przeprowadzają się nowe osoby widzimy potrzebę, aby przypomnieć zasadnicze kwestie, z którymi powinni zapoznać się wszyscy Mieszkańcy, którzy jeszcze takiej karty nie posiadają.

Karta Wstępu do Arboretum jest wydawana po przedstawieniu dokumentu poświadczającego zamieszkanie na terenie gminy lub po złożeniu oświadczenia o zamieszkaniu na terenie gminy i po uiszczeniu jednorazowej opłaty wynoszącej 5,00 zł w kasie Arboretum. Każdy pełnoletni mieszkaniec może pobrać jedną kartę wstępu, uprawniającą do wejścia dwóch osób. Kartę należy każdorazowo okazywać podczas wejścia do Arboretum. Co ważne karty wydawane w poprzednich sezonach nadal obowiązują i nie ma potrzeby pobierania nowych kart.

Darmowy wstęp dla mieszkańców Gminy jest efektem corocznie podpisywanej umowy między Gminą a Instytutem Dendrologii PAN, której przedmiotem jest partycypacja w kosztach utrzymania Arboretum (m.in. związanych z poprawą stanu i bezpieczeństwa alei parkowych, działaniami związanymi z rozwojem działalności edukacyjnej i turystycznej Arboretum oraz z pielęgnacją i poszerzaniem kolekcji roślin).

W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny wstęp do Arboretum na podstawie Karty Wstępu, mają wszystkie osoby wymienione w Karcie Dużej Rodziny.

Dzieci poniżej 5 roku życia oraz opiekunowie grup szkolnych (w zależności od liczebności grupy szkolnej, wg informacji na stronie http://www.idpan.poznan.pl/arboretum) mogą wejść na teren parku bezpłatnie.

Arboretum Kórnickie jest czynne codzienniew kwietniu w godz. od 10 do 18, w maju i czerwcu w godz. od 10 do 19.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Kórnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,203FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości