8.1 C
Kórnik
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Zatrzymano złodziei okradających domy w Borówcu, Szczytnikach i Kórniku.

OKRADALI DOMY w Gminie Kórnik, przede wszystkim do kradzieży dochodziło w miejscowościach:
BORÓWIEC, KÓRNIK, SZCZYTNIKI.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych w gminie Kórnik.


Od kilku miesięcy miejscowi policjanci otrzymywali zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców Borówca, Szczytnik, Mościenicy oraz Kórnika o tym, że pod ich nieobecność w domu, zostali okradzeni. Przestępcy wchodzili do budynku przez okno tarasowe i wynosili głównie pieniądze, biżuterię i drogie – kolekcjonerskie zegarki.


Kryminalni z poznańskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali dwóch mężczyzn podczas sprzedaży łupu w antykwariacie.
Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli również inne kosztowności, których łączna wartość wynosiła ponad 150 tys. złotych.


Na przełomie lutego i marca br. policjanci ustalili kolejne cztery osoby. Jedna z nich udostępniła złodziejom altanę, gdzie przechowywali przedmioty z kradzieży, a w trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania mundurowi dodatkowo znaleźli tam narkotyki – informuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,157FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości