Szambowozy Burmistrza – wielkie krzyki, tylko o co?

Szanowni Państwo,
W ostatnim czasie, wielokrotnie obserwujemy zarzuty w portalach społecznościowych do Burmistrza Przemysława Pacholskiego, że jego Żona posiada firmę asenizacyjna. Firma ta wywozi kolokwialnie mówiąc szambo z naszych domostw i firm działających na terenie Gminy Kórnik.

Jest to główny zarzut do Burmistrza, że nie śpieszy się z kanalizowaniem Gminy bo ma w tym interes.

Ponieważ, temat jest tak bardzo nagłaśniany, wyobrażaliśmy sobie, że to jakaś gigantyczna firma, która faktycznie obsługuje połowę albo 3/4 Gminy Kórnik i pewnie ma mnóstwo samochodów. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Firma zarejestrowana na Żonę Burmistrza, wywożąca nieczystości płynne, posiada aż 2 samochody asenizacyjne !!! Tak dobrze czytacie, dwa szambowozy – o to cała ta afera. Czy one naprawdę mogą zbić takie miliony ?? Czy one mogą tak bardzo wpłynąć na brak kanalizacji? Nie wydaje mi się.

Zresztą jak czytamy na jednej z grup, wpływ na inwestycje w Gminie Kórnik ma firma Aquanet, bo to oni planują inwestycje w porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy.

Dowiedzieliśmy się również, że w Gminie Kórnik zarejestrowanych jest około 35 firm obsługujących nasz teren z wywozu nieczystości (szamba). Niektóre firmy posiadają po 2 – 3 samochody, ale są też takie które mają ich 10. Więc o co to całe halo z firmą Żony Burmistrza ??? Według mnie temat bardzo nadmuchany. Teraz mają Państwo obraz firmy i mogą stwierdzić sami czy są to poważne zarzuty które mogą mieć jakiś wpływ na działanie Urzędu jak i całej Gminy Kórnik.

Druga sprawa i w tym miejscu wydaje swoją prywatną opinie, uważam, za daleko niestosowne wręcz karygodne zachowanie pewnych osób, którzy „wchodzą do domu z butami” osobom publicznym i nie tylko. Można z Burmistrzem się nie zgadzać, można mieć inny światopogląd, można mieć inną wizje na Gminę, ale rodziny i osób bliskich nie powinno się „ruszać”. Zapewne nikt z nas by nie chciał, by prześwietlano mu rodzinę lub wywoływano wśród nich niepokój. Jest to po prostu niesmaczne, nie godne.

Przypominam również, że Burmistrz sam siebie nie wybrał, głosowali na niego mieszkańcy. I pamiętajcie, że to człowiek jak każdy z nas i też ma granice wytrzymałości. Dwa każdy gdzieś kiedyś pracował, lub miał swoją firmę na którą ciężko pracował. Kiedyś może Burmistrzem nie będzie, ale pozostanie waszym Sąsiadem dalej.

4 KOMENTARZE

  1. Osoby piastujące funkcje publiczne muszą się niestety pogodzić z tym, że ich działalność, w tym finanse ich i ich rodzin będą prześwietlane. Nie ma w tym nic dziwnego ani złego, więc głos autora „artykułu” jest co najmniej niezrozumiały.

  2. Co za bzdura. Byly przeciez obiecanki o zamknieciu firmy jak zostanie burmistrzem. A firma faktycznie istnieje caly czas ma sie swietnie a o kanalizacji cisza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,241FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości