22.2 C
Kórnik
wtorek, 15 czerwca, 2021

Skomplikowane skrzyżowanie? – ul. Telewizyjna i Radiowa, a droga wewnętrzna w Koninku.

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy od mieszkańca Pana Patryka, jego film udostępniony na kanale Youtube. W filmie poruszany jest problem jednego z częściej użytkowanych skrzyżowań w tej części gminy, dokładnie chodzi o skrzyżowanie ulicy Telewizyjnej i Radiowej.

Od pewnego czasu przy tym skrzyżowaniu pojawił się sklep Dino, co spowodowało pojawienie się kolejnej drogi. Wielu kierowców mamy wrażenie porusza się na tym skrzyżowaniu na tzw. „czuja”.

Twórca materiału postanowił zadać pytanie Policji aby rozwiali oni wszelkie wątpliwości.

Co wynika z odpowiedzi Wydziału Ruchu Drogowego. Mianowicie kierowcy poruszający się ulicą Radiową, mają bezwzględne pierwszeństwo potwierdzone znakami pionowymi. Natomiast kierowcy poruszający się ulicą Telewizyjną skręcając w lewo w stronę Kamionek mają pierwszeństwo przed autami wyjeżdżającymi spod sklepu Dino, ponieważ jest to droga wewnętrzna. Kierowcy ruszający z parkingu Dino, wyjeżdżają ostatni, ponieważ włączają się do ruchu.

Ulica Telewizyjna i Radiowa są drogami publicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,224FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości